کد خبر : 203483
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1395 14:55
تعداد بازدید : 743

جشن تزیین کیک و بیسکویت

برای کودکان یک جشن کیک و بیسکویت راه بیندازید و لذت بردن آنها را تماشا کنید.کودکان به جشن، گردهمایی و اعیاد سنتی علاقه زیادی دارند. دلایل آن می تواند جنب و جوش بوجود آمده ناشی از تدارک جشن ها باشد یا خوشحالی از اینکه در جمع فامیل و دوستان به شادی و بازی می پردازند و از در کنار هم بودن لذت می برند. تهیه مقدمات مهمانی اغلب برای کودکان هیجان انگیز است و آنها را به تکاپو بر می دارد. این موضوع را می شود به چشم یک فرصت نگاه کرد که می توان از آن برای توسعه برخی مهارتهای آنان استفاده کرد.

بسیاری از کودکان از فرآیند انجام کار لذت زیادی می برند. کارهای خانه، بازی های خلاقانه، گردشهای علمی و ... به همین دلیل برای آنها جذاب هستند. بنابراین می توانید این دو علاقمندی را برای کودک در قالب یک حرکت یکپارچه اجرا کنید.

اگر یک جشن تولد یا عید در پیش رو دارید، این می تواند یک فرصت عالی برای تجربه کردن یک فضای دوستانه پر از خلاقیت، شادی و هیجان باشد. این کار را با برگزاری یک جشن پخت و  تزیین کیک و بیسکویت همراه کنید. مطمئن باشید که برای کودک شما تبدیل به یک خاطره دوست داشتنی و ماندگار خواهد شد و آن را بیش از اسباب بازی های گران قیمت و کلاسهای مختلف به خاطر خواهد سپرد.

این فعالیت هم از جنبه خلق ایده و تقویت حس زیبا شناسی کودکان بسیار مفید است و هم اینکه مهارتهای موتوری آنها را به شدت پرورش می دهد.  کودکان از دست و ذهن شان بطور همزمان استفاده کرده و با خلاقیت خود به خلق چیز جدیدی می پردازند. علاوه بر آن به دلیل حضور در جمع دوستان خود، مهارتهای اجتماعی و کار گروهی در آنها رشد  می کند. پس برای پیاده سازی و برگزاری چنین جشنی تردید به خود راه ندهید.

برای برگزاری این جشن خلاقانه به ابزارهایی نیاز دارید:

- مواد مورد نیاز پخت کیک و بیسکویت مانند آرد، شکر، تخم مرغ و ...
- قیف و ماسوره های طرح های مختلف
- قالب های بیسکویت در شکل های متنوع
- دانه های رنگی جهت تزیین کیک و بیسکویت
- رنگهای خوراکی
-خامه شکلاتی و ساده
-قالب های مافینی


برای این جشن باید از قبل با فرزند خود صحبت کنید  و طرح ذهنی خود را برای او شرح دهید. با یکدیگر برنامه ریزی کنید. از او بخواهید لیستی از مهمانان  خودش تهیه کند و به شما بدهد. بهتر است پیش از مهمانی به قوانینی که می خواهید وضع کنید، بیندیشید تا روز جشن اوضاع از کنترل شما خارج نگردد. پیشنهاد می شود که برای تعداد مهمانهای کودک محدودیت قرار دهید، چرا که هر چه تعداد بچه ها بیشتر باشد، نظارت و مراقبت از اوضاع دشوارتر می شود. وسایل خطرناک و گرانبها را از دسترس کودکان خارج کنید تا بعلت بی دقتی یا حواس پرتی آنها، نشکنند.

در روز مراسم ابتدا تمام مراحل کار را برای آنها توضیح دهید. برای اینکه فشار زیادی به شما نیاید، می توانید از مادر برخی از بچه ها نیز دعوت کنید که شما را همراهی و کمک کنند. قوانین را به آنها بگویید و اگر می توانید از روز قبل آنها را بر روی یک مقوا به شکل خلاقانه ای تصویرسازی کنید و صفحه قوانین را در آشپزخانه، جایی جلوی چشم بچه ها قرار دهید.

می توانید در روز جشن کیک یا بیسکویت ها را بپزید یا آنها را روز قبل آماده کرده و در روز مهمانی فقط آنها را تزیین کنند. کار با ابزارها را به آنها یاد دهید و سپس اجازه دهید  کودکان با سلیقه خود کیک و بیسکویت ها را تزیین نمایند. به آنها نگویید که چطور تزیین کنند، بگذارید با خلاقیت خودشان این کار را انجام دهند. در پایان کار تزیین شیرینی ها، می توان از آنها برای خود بچه ها سرو کرد. بچه ها از اینکه محصول تلاش خود را بخورند بسیار لذت خواهند برد و به نظرشان شیرینی های خودشان خوشمزه تر خواهد آمد.

گردآورنده و مولف: نیلوفر کشاورز


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12